Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

23.11.2008 - Výlet na běžkách po Chlumech

S prvním sněhem mě začala v kapse pálit má licence lyžařského instruktora, takže to nemohlo dnes dopadnout jinak, než výletem na lyžích po mlázovických Chlumech a samozřejmě v zápřahu s Frodísem! :-) Vyrazili jsme oba oprášit styly a myslím, že to nebylo tak špatné... Feloušek se doma hřála u krbu, se zelenou ponožkou ještě nemůže sportovat. Jo až zapřáhnu setrovský tandem, to to bude svištit! ;-)

Návrat už za šera... 

22.11.2008 - První letošní sníh a naháňka v Mlázovicích

Chumelí se chumelí a nejen psi jsou z první letošní nadílky nadšeni! Lítají oba v té bílé peřině a nic jim jejich radovánky nepřekazí, ani bandáž na noze... Nicméně do polí se mnou ale šel jen Frodis, aby se noženka Felíně uzdravovala alespoň trochu v klidu. Dnes taky byla nahlášena v naší honitbě naháňka, kam jsme byli povoláni na dosled postřeleného kusu. Frodis si tak od všestranek oprášil práci na barvářském řemeni. Svatý Hubert dnes myslivcům dopřál 11 divočáků a jednoho lišáka.

Juchů, zase je tu sn� h! Náš sněhový ráj... Paráda! 

 

14.11.2008 - Pajda Feleena

I sem tam nepříjemné chvilky projdou tím psím životem... Felínka si z minulé neděle přivezla rozřízlý prst na zadním běhu a ač byla odborně ošetřena ihned na místě a rána se hojila moc pěkně, z druhé strany onoho prstu se jí udělalo jakési ložisko, které muselo být odstraněno v ordinaci na stole. Jako pacient byla veterinářem vychválena snad až do nebe, jen panička u zákroku omdlela přímo na sále :-/ Ještě že mám tak hodného pejska a ležela nadále až do konce procesu i bez mé asistence. Je to můj pašák a i když naříkala hodně, byla moc statečná! Elán má stále, apetýt také a venku není ani poznat, že má v provozu jen 3 "kolečka", jakou rychlostí sviště oběhne zahradu. Tímto se vysvětluje i naše víkendová neúčast na výstavě v Praze a na sokolnickém setkání v Jankovicích u Přelouče...

Marod s obvazovou ponožkou

13.11.2008 - Naháňka Bílovice nad Svitavou

Už jen z nadpisu je jasné, že na podobnou akci se ohař prostě nehodí, a tak jsem jela do Bílovic bez čtyřnohého druha po svém boku (mimochodem pro mě hooodně divný pocit bez psa!). Uvodní pocity z naháňky jsem měla rozporuplné, mě prostě lov na kance neláká už jen proto, že na něj nemůže setr... Ale to jsem ještě netušila, jak si celý den užiji, ač opět pršelo jen se lilo. Potkala jsem se tam se zajímavými lidmi, mohla jsem shlédnout práci jiných loveckých plemen psů a porovnat s tím, co já očekávám od svých, prošla si nádherné typické bučiny, které jsou u nás tak vzácné a viděla nevídaný výřad (2 laně, 2 muflonky, 6 divočáků, 2 lišky) se všemi mysliveckými zvyky. Prostě další cenné zkušenosti pro mé psovodění ;-)

12.11.2008 - Feleenka slaví svůj první rok

Tak to uběhlo jako voda a Felouš dnes dovršila svůj první rok veselého psího života. Poznala toho za tu dobu myslím hodně, zdokonalila se ve spoustě dovedností a má samozřejmě našlápnuto šplhat stále výš v žebříčcích umu a výkonu. Přejme ji i jejím sedmi sourozencům další taková léta plná energie a radosti ze života! :-* Na oslavě samozřejmě nesměl chybět dort (bez cukru!) se samými psími dobrotami a do sbírky ji přibyla další z velmi oblíbených latexových hraček, tentokráte kachnička ;-)

Oslavenec se svými dary Samozřejmě se velkoryse rozdělila o dort s kámošem Frod� sem! 

9.11.2008 - Sokolnické setkání Velenice u Poděbrad

Naopak neděle byla pro další sokolnické setkání jak vymalovaná. Vydala se se mnou na lovy Feleenka, Frodis odpočíval po honě. V terénu jsme chodily se skupinou sokolů, protože mezi 7 orlů se mi vážně nechtělo Felouška brát :-/ Zvěře bylo dost, sokolíci létali jak nejlépe uměli, pejsci vystavovali, sluníčko pálilo a všichni se dobře bavili. Fakt pěkná podívaná celý den, jen musím uznat, že výkony Feleen dnes byly na můj vkus až moc střeštěné a chvílemi jsem ji ani nepoznávala :-( Možná to bylo tím, že ještě mezi tolika psy (5 pointerů) nepracovala, nevím, ale trochu mě to mrzelo... Nemůže být každý den posvícení, že? Máme stále co zlepšovat a kvůli tomu se mnou na podobné akce chodí! Pár obrázků z pěkného poděbradského setkání je na Rajčeti.

8.11.2008 - Hon na bažanty v Mlázovicích

První náš domácí hon na pernatou se nesl v neuvěřitelně sychravém oparu. Všichni přítomní včetně mě z toho byli náležitě otráveni, jen Frodík se těšil, že zas bude nějaká legrace ;-) Taky byla a nejen pro něho, ale posléze logicky i pro mě... Když zmíním, že se honu zúčastnilo celkem 9 psů a Frodovi patřila 1/4 výřadu, tak už jen to napovídá, s jakou chutí, rychlostí a přesností Frodis pracoval. Zasloužil si kontinuální pochvaly samozřejmě ode mě a i od ostatních, co měli možnost jeho výkony shlédnout. Vidět něco tak fajnovýho pak dává zapomenout na promočená záda. V sobotu jsem byla spokojená a hrdá, asi jako můj piháč, z odvedené práce a to je přesně důvod, proč na ty hony a lovy chodíme!

Mokř� ale spokojeni! 

7.11.2008 - Podzimní trénink

Po delší době jsem vzala na cvičení oba pihatce najednou - na vychajdy chodí samozřejmě spolu, ale na trénink samostatně, osvědčilo se mi to! Ten pracovní koncert co mi dnes předvedli spolu, byl snad až povznášející ;-) Nejen že se stalo nemožné a Felínka konečně začala Frodovi přiznávat!!! (údajně se na domácím psovi fenám nikdy přiznávat nechce), ale navíc když dvakrát vystavil srnčí, postoupil a zvěř zvednul, na povel píšťalky po několika skocích vzorně zadaunovala jako Frodis a sledovala jak srnec prchá v dáli! Považuji dnešní hodinu a půl v terénu za neuvěřitelný pokrok u tak mladé a střeštěné hlavinky, jako je naše Felouš! ;-) Frodísek si zas zopákl klidy na zítřejší první hon na bažanty v našem sdružení.

2.11.2008 - Sokolnicko-fakultní vyjížďka na koních Českým rájem

Neděle ovšem patřila dlouho plánované vyjížďce v sedle... Sama jezdím snad od dob, co jsem se naučila chodit, a tak jsem sezvala několik moc fajn kamarádů z řad sokolnických i fakultních na společnou vyjížďku mezi skalami Českého ráje. Na farmu Dvůr Borčice jezdím za koňmi již 13 let, jejich koníci jsou parádní a místo mezi hradem Kost a Turnovem snad pohádkové. Navíc vidět všechna ta kouzla podzimu ze sedla koně bylo něco tak báječného, že jsme si všichni opravdu připadali jak v Ráji! Na skoro 2,5hodinový výlet byla nahlášena i Felínka, která ale po pozdějším zvážení na nás počkala ve stájích. Holka pihatá si na koníky zvyká, ale do terénu se mnou půjde až příště…

Po návratu stále všichni na svých kon� ch ;-) Co v� c si přát, než být s fajn lidmi, s Feleen, mezi kon� ky, uprostřed Českého ráje! :-) 

1.11.2008 - Sokolnická brigáda v Larixových porostech

Nejen lovy pořádá sokolnické středisko Jičín, ale i brigády, kde se sejdou všichni členové a spřátelené duše, a kde společnými silami vytváří něco šlechetného a užitečného! ;-) Tuto sobotu to bylo například v semenném sadu modřínu opadavého za nádherného podzimního slunce a fajn atmosféry. Konečně jsem taky já byla sokolníkům užitečná, ne jen ti mí psi! ;-D

25.10.2008 - Sokolnické setkání Semínova Lhota v Českém ráji

Na posledním střediskovém setkání sezony jsme nesměly s Felínkou chybět. Ač jsme byly zvány ještě jinam, daly jsme samozřejmě přednost domácí akci v Českém ráji. Trochu byla škoda, že se nám siluety hradu Trosky schovávaly v mlze, taktéž někdy i dravci a psi, ale to na příjemné atmosféře mezi známými a kamarády nic nezměnilo. ;-) Nepříjemnější informace však byla, že jeden z nás cestou terénem ztratil přijímač na raroha, a tak jsme se opět všichni sešli v neděli ráno a jeho cestu prošli všichni bok po boku znovu a několika tisícový přístroj se snažili najít. Ovšem neúspěšně! :-(( Fotečky opět budou časem od obětavého Libora Votočka.

22.10.2008 - Doplněny další fotky... Doplnila jsem na Rajče několik moooc vydařených fotografíí z opočenského setkání pořízených šikovným Markem Matuchou a další sadu parádních  obrázků jsem obdržela od neméně šikovného Páva Lučištníka. Pánové moc díky! :-) A další ještě časem přijdou. V odkazech také přibyly nové linky se sokolnickou tématikou - weby mých milých známých :-) Opočno - photo by Páv Lučištn� k Opočno - photo by Marek Matucha

18.10.2008 - Průzkum komponované krajiny Jičínska

Po několika měsících, jak je zde ostatně vidět, jsem si udělala "volný" víkend pro sebe. Je nádherný podzim, a tak jsem vyrazila do terénu pořizovat fotodokumentaci pro mou diplomovou práci. Felínka byla samozřejmě mým ochotným pomocníkem a veškeré prvky Valdštejnovy barokní komponované krajiny sběhala se svým tradičním nasazením a zájmem. Byla by asi škoda se nepodělit o několik podzimně rozzářených snímků, a tak je i nové album na Rajčeti - v takto nádherném kraji tu pobýváme! :-)

V čtyřřadé lipové aleji Albrechta z Valdštejna V Libosadu u Valdštejnské loggie 

9.-11.10.2008 - Mezinárodní sokolnické setkání v Opočně

Největší setkání sokolníků v Evropě, a možná i na světě, se již po 41. konalo v Opočně, kam se sjelo 130 sokolníků se svými dravci. Já řešila dilema, kterého ze psů vzít na tak prestižní akci - jeli nakonec oba ;-) Bylo nám k dispozici 30 honiteb na Rychnovsku i Hradecku, více či méně zazvěřené a všichni přítomní si 3 dny lovů užili za parádního počasí. Oba pejsci vyhledávali zvěř jak to nejlépe umí, Feleen ještě trochu splašená, ale to je na její věk v naprostém pořádku... Byla jsem s oběma moc spokojena! Odvezli jsme si kupu zážitků a dojmů, nových kontaktů a kamarádů a to hlavně díky skupině č.3 - jestřábi! Bylo nám tam prostě děsně fajn :-) Několik povedených i nepovedených snímků je na Rajčeti. Část uveřejněných fotek byla pořízena Markem Matuchou a Vláďou Steinbauerem.

Prvně ve třech... Jeden z des� tek útoků jestřába na zaj� ce Důstojné zakončen� lovu Foto by Vlada

5.10.2008 - Sokolnické setkání v Ohnišťanech

V neděli byla řada na Frodovi. Vyrazili jsme spolu opět na další sokolnické setkání, a ač ve formě, musím přiznat, že moc hledání v terénu si neužil, protože ovládat dvě němé tváře najednou se musím ještě doučit. Povím vám, je to fuška pes a jestřáb celý den… ale pohádka :-) Jen trochu času a dovedu vše k dokonalosti! Parádní je, že si na sebe už báječně zvykli a začínají se brát jako parťáci. Už nám chybí jen koník do party (že Aemy?), ale to příjde snad už brzy ;-) Fotečky tentokráte nemám žádné – na lovy fotoaparátem mi chyběly ruce… Můžete se ale těšit na profi fotky od fotografa Libora Votočka, který nás celou sezónu na akcích doprovází.

4.10.2008 - Slavnosti Sv. Huberta na Kuksu

Již několik let se se svými psy zúčastňuji Svatohubertských slavností na Kuksu a letos byla prvně řada na Feleence, aby se předvedla na přehlídce loveckých plemen psů. Ukázala se po boku své starší sestry, mamky i babičky z chovatelské stanice Leslie Leven moc pěkně a celý den jsme si užívaly mezi samými známými tvářemi. Tyto slavnosti, jak už název napovídá, jsou totiž dostaveníčkem všech příznivců myslivosti, sokolnictví, kynologie a všeho co s těmito obory souvisí od historie po současnost, a tak není divu, že jsme se tam potkaly s kamarády snad z celé republiky. První říjnový víkend na Kuksu se tak stává příjemnou tradicí a za rok se těším na Vás ostatní! ;-)

Skupina Anglických setrů na přehl� dce plemen Z leva: mamča Bowie, polosestra Egi a babička Flora 

3.10.2008 - Hon na kachny u hraběte Kolowrata II.

Už bych se asi opakovala, kdybych popisovala podobný hon jako minulý týden... Tento pátek byl jiný jen tím, že se ulovilo 211 kousků a že voda o několik stupňů ochladla - Frodisovi to ale nevadilo, makal se svým tradičním nasazením! Zážitkem pro mě ale bylo, vidět společnou práci pěti setrů najednou. Ta harmonie 3 irčanů, 1 gordona a 1 anglána to se jen tak nezapomíná! Přišlo mi až, že se setří kluci a holky navzájem při práci hecovali a předháněli se, kdo bude lepší ;-) Nádhera!

Rychle si to vezmi, mus� m pro dalš� ! 

 

28.9.2008 - Mezinárodní výstava psů v Českých Budějovicích

Na závěr náročného kynologického víkendu byla v plánu výstava v Jižních Čechách s Feleenkou. Moc hezky se předvedla ve třídě mladých před panem rozhodčím Hejdou a odnesla si pěkný posudek a známku Výborná 1. Do titulů musí ještě zmohutnět... Opět se odehrálo příjemné setkání setrařů u kruhu číslo 7 a spokojeny jsme se mohly navrátit domů za marodem Frodíkem. (Jemu se rána už pěkně zatáhla!) Ještě mrkněte na Rajče a do sekce Výstavy na výsledky.

Feleen ve výstavn� m kruhu Klub setrařů ;-D 

27.9.2008 - Sokolnické setkání ve Starých Smrkovicích

Sobota patřila dalšímu sokolnickému setkání. Frodík si z honu od Kolowrata přivezl roztrženou přední, tak měl dnes naordinován klid na lůžku, a tak jeho roli musela zastat Feleenka. Ač mladá nerozvážná předváděla pěknou práci a báječně reagovala i na dravce - nebojí se jich, ale ani na ně neútočí a naprosto ignoruje i toho, kterého mám na pěsti. Neuvěřitelným způsobem vystavila zajíčka v lese a stála až do té doby, než jsem vše nafotila a dala jí povel. Je prostě parádní! :-) "Zalítala" si ona i já v bezvadné atmosféře a pěkného počasí - prostě jsme si obě akci užily naplno! A už tradičně je něco málo na Rajčeti

Tentokrát s Fel� nkou... Př� let Chikity Výborná práce sokolnického psa - Feleen pevně vystavuj� c� zaj� ce 

26.9.2008 - Hon na kachny u hraběte Kolowrata

Frodo je už delší dobu obdivován pro své pracovní nasazení samotným správcem Kolowratských lesů, a proto byl vyžádán na loveckou sezónu do Kolowratských honiteb. Má už úspěšně po zkouškách, a tak jsem mu povolila, že se může konečně nějakého účasnit ;-) Vyrazili jsme tedy spolu k Rychnovu nad Kněžnou, kde měli dostaveníčko hrabata Východní Čech (Kinští, Černínové, Podstatzští, Kolowrati atd.) a kde si užívali radovánek šlechtických - honu na kachny. Frodo si akci užil naplno, nosil kachynky z hluboké vody a dohledával v rákosí a parádně předvedl, že mu to jde i na tak velké akci jako je poplatkový hon s 246 kusy na výřadu. Užila jsem si celý den i já, potkala nové setraře, sklízela obdivné věty plné uznání na mého bílého svěřence a kochala se chuťovou prací piháče. :-) Několik obrázků je i na Rajčeti

Aport z vody V irském obležen� ;-) Spokojená dvojce 

20.-21.9.2008 - Pohár Lužických hor - všestranné zkoušky ohařů

Když už jsme měli s Frodem nacvičeno chodit každý víkend po zkouškách, vydali jsme se i tuto sobotu k České Lípě (účast nám potvrdili ve čtvrtek večer) cvičně na všestranky. Opět jsem to brala jako nácvik na ostro, protože normální termín na VZ jsem měla nahlášeno k nám do Jičína na 11.-12.10. Do Starého Šidlova jsme přijeli, vylosovali si číslo 3, které rozhodlo, že ten den půjdeme na polní a vodní práce a neděle bude patřit disciplínám v lese. Slavnostní nástup byl uspořádán s veškerou parádou na zámku v Zákupech, kde představovali i samotné psy a jejich dosavadní výsledky a úspěchy - to se Frodis dmul ;-) Od tamtud se skupiny rozjeli do honiteb. Frodis si všemi disciplínami prošel s elegancí anglána a rozhodčí známkovali přísně a spravedlivě. V neděli jsem nastoupila do zkouškového maratonu s malinkou dušičkou - únava psa i mě byla znát... Nicméně musím konstatovat, že i zadané úkoly v lese Frodis vyšvihl bez velkých chyb, a tak se probojoval i druhým dnem v I. ceně se 426 body!!! Frodo se tímto dnem stal všestranným ohařem a zúročil tak celosezónní práci a splnil mi sen ve všech směrech. Ač oba bez zkušeností, dokázali jsme spolu dosáhnout mety nejvyšší! Ze 14 psů jsme se umístili na parádním 7. místě a za účasti Martina Hartla a irčanky Desirky, kteří pohár zvítězili, jsme zase dokázali, že i britští stavěcí psi jsou pracovně na vysoké všestranné úrovni. Na poslední letní víkend budu vzpomínat ještě hodně dlouho - kupa zážitků i zkušenotí, za přítomnosti kamarádů a příjemných lidí, v bezvadném důstojném prostředí, při profesionální organizaci! Fotečky z celého dvoudenního klání si můžete prohlédnou na Rajčeti. Díky všem za podporu a gratulace a i těm, co nám nevěřili, že to zvládneme, takoví jsou taky potřeba...

V sobotu ráno s Martinem a Desirée... ... a v neděli s diplomy a cenami :-) 

14.9.2008 - Klubové podzimní zkoušky v Dubči u Prahy

Frodík se tento víkend vážně nenudil. Přihlásili jsme se cvičně na další podzimní zkoušky, protože se mi terén a vůbec prostředí pro oragnizaci zkoušek z výkonu v Dubči líbil, a tak neděle patřila disciplínám v poli. Frodísek parádně předvedl co jsme společně pilovali a vysloužil si opět I.cenu a 276 bodů, tentokrát bohužel bez titulu... V soudcovské tabulce byly samé čtyřky doplněny několika trojkami, kde některé beru jako Frodovu křivdu. Pro mě ale není důležité, jak to viděli rozhodčí, já jsem nadšená, jak piháč bezvadně makal a že nezklamal mou důvěru! :-) Fotečky z akce nemám, neměla jsem s sebou parťáka, který by je udělal. :-/

Závěrečný nástup ...a je to naše! :-) 

13.9.2008 - První sokolnické setkání sezóny

Nádhernou sobotu jsme si s Frodisem užili na sokolnickém setkání v Kamenici, kde jsme se aktivně podíleli na vyhledávání zvěře. Lovila se pernatá, srstnatá i srnčí a byli jsme svědky ukázkových útoků orlů, sokolů, jestřábů i Harrisů. Nesmírně příjemná přátelská atmosféra se nesla celým dnem i večerem a já i chlupáč se těšíme za 2 týdny na další setkání a vůbec celou sokolnickou sezónu! :-) Několik obrázků co jsem stihla během lovu jsou na Rajčeti.

Zahájen� sokolnické sezony Dravec a ohař - jak hádherná dvojce! 

7.9.2008 - Klubové zkoušky vloh v Dubči u Prahy

Vydala jsem se okouknout zkoušky vloh pořádané naším Českým pointer a setter klubem, abych věděla do čeho jdu, až povedu mojí malou Feleen příští rok. Jen tak pro jistotu jsem si s sebou vzala Frodíska a ráno na místě zjistila, že můžeme nastoupit taky - místo bylo a Frodis ještě nikdy nebyl na podobných zkouškách. Ač se nemusím ujišťovat o Frodových vlohových schopnostech, brala jsem to spíše jako vlastní trénink ve vedení psa na zkouškách bez trémy, který potřebuji jako sůl. Šli jsme do toho, vylosovali si číslo 8 a tím startovali jako první v naší skupině. V bezvadně zazvěřeném terénu Frodík pracoval bezchybně a já se snažila mu výkony nekazit ;-) Ze 14 psů si vysloužil 225 bodů v I.ceně, 2. místo, titul CACT (Certificat d'Aptitude au Championnat de Travail =čekatelství šampionátu práce) a pohár k tomu za nejlepší práci z britských stavěcích psů!!! Že bychom alespoň trochu prolomili tu zkouškovou smůlu? CACTový pohár beru jako drobnou satisfakci za tu celou práci s tím mým piháčem...

Frod� sek se svým CACTovým pohárem Závěrečné vyhlášen� 

1.-4.9.2008 - Výcvik v Zalažanech

Přijala jsem nabídku Jirky Drábka a vyrazila jsem s Frodem do Zalažan, abychom společnými silami zjistili, kde je zakopaný pes v našem neúspěchu na zkouškách?! Čtyři dny jsme s Frodem Jirkovi předváděli, co jsme se společně naučili, veškeré všestrankové disciplíny v lese, ve vodě i na poli a oba jsme se shodli na tom, že piháč chápe a zvládá vše na výbornou a jen má nezkušenost a hlavně nervozita mu může v den zkoušek bránit v podávání výkonů jako na nácvicích :-/ Tak makáme dál! Nové obrázky jsou i v sekci Výcvik a jiné aktivity.

Pašák, pust! 

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz

30.8.2008 - Mezinárodní výstava psů Interdog Bohemia Mladá Boleslav

Tak nějak se lepí smůla na paty i Felínce... Z výstavy, kde prvně běhala ve třídě mladých, si odvezla nádherný posudek: "Typická fena kvadartického rámce, slabé kostry, hlava ušlechtilá s dlouhou mordou, linie hřbetu správná, avšak hřbet v pohybu volnější, zaúhlení končetin korektní, osrstění standardní úměrné věku." Ale přesto paní rozhodčí zakončila posuzování slovy: "Zatím Velmi dobrá..." Tak nevím ani za co:-/ Nicméně jsme si prosluněnou sobotu opět užily mezi známými a kamarády a na závodišti jsme zůstaly dlouho skoro až do úplného konce závěrečných soutěží :-) Těšíme se už do Českých Budějovic! Na Rajčeti jsou nové obrázky a kompletní výsledky v sekci Výstavy.

 Ve výstavn� m kruhu Tř� da mladých - feny

24.8.2008 - Lesní zkoušky v Bukové u Plzně

Přátelé, kamarádi, někdo z Vás málo držel palce! Snažím se samozřejmě drobet zlehčit již tak tragickou situaci... Tragická určitě je, protože dnešní lesky jsme nezvládli:-((( Nemám pro to vysvětlení ani omluvy, prostě jsem dospěla k názoru, že toho pihatého paličáka asi v tomto směru nezvládám a potřeboval by zkušeného vůdce na tento typ zkoušek a né mě zelenáče! Připadám si už jak pitomec, když se tu rozepisuji a básním o tom, jak vše zvládá a když to má prokázat v den zkoušek, tak výbuch. Prostě to tak je, nevím čím to je a nevím jak to řešit! :-( Ještě horší ale je, že se s tím tady chlubím celému národu, aby si na nás pak všichni ukazovali. No nic, příště už snad příjdou pozitivní zprávy...

Losován� č� sla Nasazen� na vlečku Předán� aportu

21.8.2008 - Opáčko na LZ

Jak jsem slíbila, že se navrátím, až seženu nový volný termín Lesních zkoušek, tak plním. Během mých cest s Feleenkou jsem obvolala snad všechny OMS celé republiky a nevěřili by jste, jak nemožný úkol to je. Jediné volné místo (všude jinde bychom byli 3.-4. náhradníci) se pro Frodise našlo až v Plzni na tuto neděli 24.8. Tak jsme si s Piháčem dnes dali pěkné opáčko pod vedením rozhodčího pana Hátle a šli nám oběma doslova až oči z důlků, jak chlupáč veškeré disciplíny vyšvihl vše na známku 4! Měl 11 denní odpočinek a asi se nad sebou zamyslel a chtěl mi udělat radost... ;-) Dám mu tedy ještě jednu šanci na opravu a do té Plzně s ním pojedu. Pak uvidím, zda si zaslouží mou pozornost i nadále a zda ho dotáhnu až na všestranky. :-/ Do neděle má ode mě opět klid, aby se těšil o to více na práci a navíc musí nabrat taky nějaké to kilo, během tréninku shodil 5kg! Jinak šrámy mu pomalu mizí, jen to pokulhávání se dnes trochu nějak navrátilo. Dlabe dobře, apetit má veliký i přes Felínino hárán! :-)

16.-17.8.2008 - Mezinárodní výstava psů DuoDanube v Bratislavě

Naše cesty jsme se rozhodly s Feleenkou zakončit na Slovensku, kam jsme jely fandit na dvoudenní výstavu naší sestřičce Fellony Leslie Leven / Laře, která byla přihlášena prvně do třídy mladých a měla našlápnuto získat první dva CAJCe. To jsme ještě netušily co všechno na nás všechny čeká ihned po příjezdu do Bratislavy v pátek - předvečer výstavy... Po večeři naší i psů jsme si všimli, že Lara není nějak v pořádku, ačkoli byla celou dobu po jídle v klidu a marně jsme přemýšleli, zda si psi nehráli a neskákali někde, kde by si něco podobného mohla udělat, měli jsme podezření na torzi žaludku! Bylo 21.30h a milou Laru jsme ihned odvezli na veterinární kliniku, kde naše obavy potvrdil snímek, který prokázal těžkou torzi - fenečka byla okamžitě operována! Další průběh zkrátím: Laruška si poležela na klinice další 3 dny, kde se o ni starali více než výborně, chodili jsme ji navštěvovat 2x denně a ze zákroku se zotavila velmi rychle. Prognózy tvrdí, že bude i bez následků do dalšího života! Tak neuvěřitelnou chovatelskou zkušenost jsme já, Zdenka i Franta nabyli, namísto získávání titulů na výstavě. Vyhráli jsme ale více než blyštivé medaile a poháry, věříte?!
Na DuoDanube jsme se jeli podívat mezi návštěvami za marodem a fotečky i výsledky najdete na Rajčeti.

10.-15.8.2008 - Okružní jízda jižními Čechami a Vysočinou

Po tréninkových týdnech s Frodem jsme se tentokráte s Feleenkou vydaly na cesty po krásách českých. Viděla se mnou Kolín, Tábor, Pelhřimov, Jihlavu, navštívila Blanické rytíře na jejich hoře, vyšplhala na hrad Choustník, koupala se v Lužnici i v rybníce na Červené Lhotě, doprovázela mě po cyklistických stezkách Táborska, jen ke koni jsem se ji ještě neodvážila vzít, když jsem si byla zacválat v sedle po Vysočině. Na to jak jsou nebezpečná koňská kopyta si musí ještě zvyknout a to časem jistě dopilujeme, protože je to neuvěřitelně přizpůsobyvá holka a zcela jistě se se mnou u koní pohybovat bude! Všechny mé výlety zvládla s nadšením, odvážně překonávala veškeré nástrahy a opět mi ukázala, že to není stále vše, čím mě může ještě překvapit! Něco z našich cest najdete i v sekciVýcvik a jiné aktivity. Děkujeme všem kamarádům a známým za ochotné poskytnutí střechy nad hlavou na našich cestách, kde Feleenka vždy zanechala svou stopu v podobě tricolorních chlupů na koberci ;-D Další cesta se plánuje po severních a západních Čechách - kamarádi těšte se ;-)
Abych nezapomněla... Má milá Feleenka mi dospěla ve velkou fenečku, což ztvrdila prvním háráním skoro přesně na 9. měsíci věku.

 S Feleenkou na Červené Lhotě Prvn� perfektn� aporty z vody I ochota k práci na hluboké vodě se trénovala ;-) 

9.8.2008 - Lesní zkoušky v Bříšťanech u Hořic

Tak Vám nějak nevím... Někde se stala chybička a já dnes nesu špatné zprávy! :-( Frodo se z vlečky pustil po čerstvé stopě zvěře a zpět se vrátil až dlouho po limitu pomlácen, kulhající, s krvavými šrámy. Jen on a Bůh ví, co se mu kde stalo, zda střet s divočákem nebo s autem, každopádně je celý a snad vše rozchodí... Vyhazov ze zkoušek mu ale neodpustím, kdyby hleděl povelů vůdce, nic podobného by se mu nestalo! Možná jsem udělala někde chybu já v přípravě, ale jak na to, se ve zkušebních řádech nikde nepíše a když se v tom plichtím stále sama, tak prostě zcela jistě chyby dělám. :-/ Jen poslední týden se mi snažil s výcvikem pomáhat pan Josef Hátle, který má dost starostí se svým psem... Nevím už jak na to, aby se nic podobného nestávalo, každopádně to bere inspiraci. :-( Možná jen potřebuje odpočinek a já taky, takže odjíždím na kolo a vrátím se až seženu nový volný termín lesních zkoušek...

Zahajovac� nástup s Honzou a Condorem Z Mešinské hájovny Přinášen� lišky přes překážku 

31.7.2008 - Přípravy na lesní zkoušky

Frodísek se každý den pilně připravuje na blížící se lesní zkoušky. Aplikuji na něj dvoufázový výcvik, což znamená na 2 hodinky jdeme v 7h. ráno a pak znovu kolem 20.h. večerní z důvodu klimatických podmínek. Přes den nejde nic dělat, psi padají po 10 minutách vedrem na nos. Jezdíme opět i na středeční nácviky do Bříšťan u Hořic. Barva mu jde parádně, srstnatá i pernatá také v pohodě, jen ta škodná je jak se zrovna milostpán vyspí a povely se pak u těchto disciplín násobí a to není dobře... :-/ Tyto zkoušky už jsou opravdu náročné, tak se klidně spokojím i s III. cenou, i když mě to zamrzí, protože toho času a energie, co jsme do tréninku vložili, by stálo za více, ale... Držte palečky! ;-)
I když se o Feleence nezmiňuji, nezůstává v ničem pozadu, chodí ven pravidelně a náramě si to užívá. Poslouchá jako hodinky a moc se snaží. Taky mi přijde, že v terénu snad ani nemá nožičky, ale kolečka, jakou rychlostí sviští... :-D

26.7.2008 - Memoriál Stanislava Vojnara v Kosičkách

Na tento memoriál jsem zvolila taktiku "vzít psa od boudy", to znamená, že Frodo celých 14 dní neviděl rybník, neměl aport a necítil zvěř! Prostě necvičil nic a předvedl, co jsem do něho za poslední týdny natlačila. A výsledky se dostavily... Předvedl vše jak ze zkušebních řádů a zkouškami proplul jak největší profík společně s pochvalnými poznámkami všech šesti rozhodčích. Jen nervozní klepající se ruce jeho paničky mu jednu disciplínu pokazily a přísní rozhodčí Froda hned připravili o 8 bodů. Při předávání aportu jsem kachnu upustila na zem :-( Štve mě to ještě dnes, protože ne jen že jsem tímto Froda připavila o pohár na stupni vítězů, ale hlavně první tři místa mohla patřit Anglickým setrům! Tři zůčastnění Angličtí setři (Eglantine Leslie Leven, Christy z Mešinské hájovny a Frodo z Mešinské hájovny) ze 16 psů a patřila by jim špička výsledkové listiny, to je bomba. I tak si myslím, že jsme za britské ohaře předvedli výbornou práci a všem frfnílkům na naše plemena jsme protřeli zrak! Hlavně když se traduje, že kdo projde v Kosičkách v I. ceně, je machr, protože tamní terén je vážně hodně obtížný pro práci pejsků. Vivat setter!
Frodo tedy domů přivezl 90 bodů, I. cenu, 6. místo, sadu pěkných skleniček a hrdou paničku :-)
 Fotoreportáž je na Rajčeti.

Př� prava na discipl� nu Tak těžký terén pro práci tam byl! Vyhlášen� , diplom a ceny :-) Spokojená dvojka, vůdce i pes :-) 

25.7.2008 - Frodo šampionem Slovenska

Dnes konečně Frodovi přišel doporučený dopis ze Slovenska, kde stálo, že mu Slovenská kynologická jednota oficielně přiznává titul Slovenský šampion krásy! A jinak už můžete opět držet palce na zítra, ať si nějaký ten diplom z Kosiček taky odneseme... Mám nervy jak špagáty:-!

Certifikát Slovenského šampiona krásy 

15.7.2008 - Lišák II

Ještě před odjezdem na dovolenou jsem stihla docvičit vlečky s liškou. Frodis je zvládá s jistotou, však mrkněte i do Výcvik a jiné aktivity.

Návrat z vlečky

12.7.2008 - Speciální zkoušky z vodní práce v Dobré Vodě u Hořic

Dnešní info bude rychlé: z disciplín na SZVP Frodo schytal za vše 4 nebo 3 (nejlepší hodnocení je 4), byl rozhodčími pochválen za výbornou práci a mě gratulovali k chuťovému a vlohovému pejskovi, kterého mi prý jen závidí, ale co naplat, když si vysloužil známku 0 z poslušnosti! :-( Tímto zkoušky nedokončil... Mé pocity jsou nepopsatelné, věříte? Nové album fotek ze zkoušek je na Rajčeti